صنایع ارتباطی آوا سمینار آشنایی با روش های کاربردی و پیاده سازی فناوری NGN درFCP ها را برگزار نمود

تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1395 دسته بندی: آموزش و پژوهش کد خبر: 95033021188

به گزارش روابط عمومی صنایع ارتباطی آوا، پیرو موافقت نامه سه جانبه فی مابین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و صنایع ارتباطی آوا،  این شرکت در دهم خردادماه1395، اقدام به برگزاری «سمینار یک روزه آشنایی با روش های کاربردی و پیاده سازی فناوری NGN درFCP ها» نمود. 

 

در این سمینار که با حضور نمایندگان وزارت ارتباطات، جمعی از شخصیت های برجسته صنعت مخابرات کشور، مسئولین حوزه فاوا و نیز علاقمندان به فناوری های نوین مخابراتی برگزار شد، پس از بیانات دکتر انوشیروان مرآت ، مدیر عامل صنایع ارتباطی آوا، در خصوص  فعالیت ها و جایگاه محصولات  این شرکت فن آور به عنوان طراح وتولید کننده تجهیزات نوین مخابراتی ایران  و روند رو به توسعه آن در سال های اخیر ، نمایندگان سازمان
تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت ارتباطات زیر ساخت و صندوق توسعه فناوری های نوین به ایراد سخنانی پرداختند.

مهندس فلاح، سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات، با اشاره به انتقال فعالیت های بخش ICT  از دولتی به خصوصی و مباحث آزادسازی و خصوصی سازی در کشور و تاکید بر  وظیفه این سازمان در تنظیم  بازار و کسب
و کار وایجاد رقابت مناسب و موثر، لزوم استفاده از فناوری های NGN را در این راستا بسیار مهم توصیف نمود.

مهندس آریانیان معاون نظارت راهبردی و برنامه ریزی شرکت ارتباطات زیر ساخت نیز ضمن اظهار خوشنودی از ورود بخش خصوصی به ساخت تجهیزات دارای جدیدترین فناوری مخابراتی، شرکت صنایع ارتباطی آوا را شرکتی با قابلیت رقابت در حد جهانی توصیف نمود.

نماینده صندوق توسعه فناوری های نوین نیز، به عنوان ارائه‌ کننده خدمات مالی در تجار‌ی‌سازی فناوری در کشور  به معرفی طرحهای حمایتی این صندوق از شرکت های دانش بنیان و بهره برداران محصولات دانش بنیان پرداخت.

 
مهندس وصلی، عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران نیز در بیانات خود ضمن اشاره به لزوم و اهمیت اجرای پروژه IMS در سطح کشور، بر رویکرد مخابرات ایران در حمایت از کلیه تولید کنندگان داخلی تاکید نمود و از تشکیل کمیته ی«Type Approval» در شرکت مخابرات ایران در راستای حمایت از تولیدات داخلی خبر داد.  

در ادامه  دکتر صفوی  عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر،  مبانی علمی فناوری NGN و پیاده سازی این فناوری را بر اساس استانداردهای جهانی اتحادیه جهانی مخابرات ITU تشریح نمودند.

پس از آن، مهندس شعبانیان رئیس هیئت مدیره و مدیر طراحی و تولید صنایع ارتباطی آوا توضیحاتی را در خصوص سناریوها و راهکارهای اجرایی پیاده سازی فناوری مخابراتی نسل جدید در FCP ها ارائه نمودند.

این سمینار یک روزه با بازدید از نمونه های لابراتوری محصولات فن آور NGN/IMS صنایع ارتباطی آوا، پرسش و پاسخ و ارائه گواهینامه به شرکت کنندگان به کار خود پایان داد.


چاپ