گوشی های تلفن تحت شبکه IP Phone ساخت آوا در سال جاری وارد بازار خواهند شد

تاریخ انتشار: شنبه 5 تیر 1395 دسته بندی: سایر رسانه ها کد خبر: 95040517189

به گزارش روابط عمومی صحا، هدف از اجرای این پروژه که با پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) صورت می گیرد بومی سازی و تولید گوشی تحت شبکه است که بدون وابستگی به خارج از کشور و نسبت به نمونه های خارجی تا ٥٠ درصد با کاهش قیمت به بازار عرضه خواهد شد.

دکتر انوشیروان مرآت مدیرعامل شرکت صنایع ارتباطی آوا کیش با بیان اینکه یکی از بخش‌های مهم در هر شبکه، نقاط انتهایی یا End point ها هستندکه واسط ارتباطی میان کاربر و آن شبکه محسوب می شوند،گفت: شبکه های VoIP (انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا)  نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نقاط انتهایی در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

وی افزود: در شبکه‌های مخابراتی نسل جدید امکان به کارگیری انواع مختلف دستگاه‌های سخت افزاری و نرم افزاری به عنوان نقطه انتهایی وجود دارد اما به کارگیری تلفن‌های مبتنی بر شبکه و یا به عبارت بهتر IP Phone ها به عنوان دستگاه‌های کاملاً مستقل، مهمترین و رایج ترین نوع نقطه انتهایی محسوب می شوند.

مرآت درباره عملکرد تلفن تحت شبکه گفت: تلفن تحت شبکه دستگاهی سازگار با فناوری VoIP/NGN/IMS و پروتکل‌های مربوطه است که در شبکه‌های تلفنی نسل جدید، مورد استفاده قرار می‌گیرند. انتقال صوت با استفاده از شبکه، از طریق تبدیل سیگنال‌های صوتی به بسته‌های دیتا و ارسال بسته‌ها در بستر شبکه و در نهایت تبدیل بسته‌های دریافتی به سیگنال‌های آنالوگ صورت می‌گیرد.متن اصلی خبر از اینجا قابل روْیت می باشد.


چاپ