نمایشگاه فنی، مهندسی، مخابرات و خدمات شهری ایران در کابل پایتخت افغانستان با حضور آوا برگزار شد

تاریخ انتشار: سه شنبه 1 مهر99 دسته بندی: نمایشگاه ها کد خبر: 98042411247

 

نخستین نمایشگاه سه روزه فنی، مهندسی، مخابرات و خدمات شهری ایران در کابل پایتخت افغانستان با استقبال گرم بخش تخصصی و مقامات مربوطه مواجه شد.

 در این نمایشگاه که با حمایت مرکز توسعه تجارت وزات صنعت، معدن و تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور توسعه صادرات فنی کشورمان برگزار شد، تعداد از واحدهای تولیدی برتر کشور حضور داشتند.

صنایع ارتباطی آوا نیز  در این نمایشگاه در راستای توسعه بازار صادراتی غیر نفتی کشورمان در قالب پایون اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران حضور فعالی داشت که با استقبال بازدیدکنندگان روبرو شد.از جمله بازدیدکنندگان از غرفه صنایع ارتباطی آوا در این نمایشگاه، خانم معصومه خاوری وزیر مخابرات و تکنولوژی معلوماتی کشور افغانستان بود.  

همچنین در این نمایشگاه تفاهمنامه همکاری تجاری فیمابین اتحادیه پیمانکاران و سازندگان ساختمانی افغانستان و صنایع ارتباطی آوا منعقد شد. این اتحادیه یکی از مصرف کنندگان تجهیزات مخابراتی به عنوان تاسیسات ساختمانهای اداری و تجاری در دست احداث می باشد.بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل در بازدید از نمایشگاه اعلام کرد که این نمایشگاه برخلاف موردهای قبلی که برای ارائه خدمات مهندسی، فنی، مخابرات و برق برگزار شده بود، بطور عمده در محور انتقال تکنولوژی است و ما به این نتیجه رسیدیم که خود شرکت های افغانستان و مردم این کشور هم باید توانمند شوند.

محمد مهدی جوانمرد قصاب، رایزن بازرگانی ایران در کابل نیز با حضور در این نمایشگاه اعلام کرد انتقال دانش فنی و یکجا شدن شرکت های ایرانی و افغانی برای انجام خدمات فنی و مهندسی، آشنایی تجار دو کشور به توانمندی های خودشان نیتجه و دستاورد آن نمایشگاه سه روزه بوده است.

وی افزود: این نمایشگاه برای مردم عادی برگزار نشد، زیرا در آن کالای ایرانی به نمایش در نیامد و عرضه نشد بلکه یک نمایشگاه فنی، مهندسی و خدماتی است که افراد صاحب نظر در آن شرکت کرده و از آن در سطحی خوبی بازدید کردند.

 سه وزیر، معاونان وزیر و شهردار کابل و افراد متخصص، دانشگاهیان و شرکت های بزرگ خدمات فنی مهندسی، گردشگری و شرکت های خدمات شهری از نمایشگاه دیدن کردند.

 

 

 

 

 


چاپ