انعقاد تفاهمنامه همکاری های مشترک میان صنایع ارتباطی آوا و شرکت ایسکراتل اسلوانی

دیدار وزیر ارتباطات  دکتر واعظی با رئیس سندیکای صنعت مخابرات ایران، مدیرعامل صنایع ارتباطی آوا و مدیرعامل شرکت ایسکراتل از کشور اسلوانی در تاریخ پنجم مهرماه 1395 برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی صنایع ارتباطی آوا، در این دیدار رئیس سندیکای صنعت مخابرات ایران، فرامرز رستگار، با ارائه گزارشی، فعالیت های انجام شده در راستای مشارکت شرکت های معتبر و توانمند داخلی در قراردادهای خارجی طبق سند راهبردی همکاری های فنی بین المللی در پسا تحریم، که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه شده است را بیان نمود.


انوشیروان مرآت مدیرعامل صنایع ارتباطی آوا نیز با بیان اینکه در حوزه NGN توانایی کامل برای تامین نیاز کشور توسط صنایع داخلی وجود دارد و در حوزه IMS نیز تا این تاریخ امکان تامین ۵۰٪ نیاز کشور از طریق صنعت داخلی فراهم شده، از مذاکره  با شرکت های صاحب فناوری خارجی در جهت اجرای برخی مناقصات بزرگIMS  که نیاز به سرعت عمل در اجرا خواهند داشت، خبر داد. وی افزود: مهمترین شروط ما «تعهد صادرات متقابل» و «محدود کردن سهم شریک خارجی به محصولاتی است که فعلا نمونه داخلی آنها وجود ندارد» که به آنها دست یافتیم. ژلکو پولیچ مدیرعامل شرکت ایسکراتل نیز با ابراز علاقه مندی شرکت متبوع خود برای سرمایه گذاری در ایران گفت ما به دنبال آغاز همکاری سازنده و صادرات مشترک به کشورهای دیگرهستیم.
دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  نیز با استقبال از همکاری مشترک شرکت های دانش بنیان ایرانی با شرکتهای خارجی با هدف جذب سریعتر سرمایه و فناوری، گفتند: ما در حوزه های مختلف فناوری می توانیم با طرف های خارجی همکاری داشته باشیم و اینگونه فعالیت های مشترک را حمایت می کنیم. دکتر واعظی با اشاره به راه اندازی شهرک ICT منطقه پیام، این منطقه را مکان مناسبی برای سرمایه گذاری و فعالیت تولیدی دانستند.
پیرو برگزاری این دیدار و با توجه به الزامات سند راهبردی همکاری های بین المللی در حوزه ارتباطات و فناوری، در حاشیه برگزاری نمایشگاه تلکام 2016 ، تفاهمنامه همکاری فنی و سرمایه گذاری مشترک بین صنایع ارتباطی آوا و ایسکراتل اسلوونی به امضا  رسید تا از طریق هم افزایی فنی و مالی، گام های موثرتری برای توسعه مخابرات کشور برداشته شود.
بر اساس این توافقنامه، به منظور تضمین صادرات متقابل، ایسکراتل ظرف مدت دو سال معادل ارزش محصولات فروخته شده خود در ایران، متقابلا محصولات آوا را در پروژه های صادراتی خود در کشورهای دیگر استفاده می کند.

 


چاپ