انتخاب داوود ادیب به عنوان رییس کارگروه خدمات کانون کارآفرینی استان تهران

انتخاب داوود ادیب به عنوان رییس کارگروه خدمات کانون کارآفرینی استان تهران

 

 

 

 

روز شنبه هفتم آبان ماه همزمان با هفتمین جلسه هیات رییسه کانون کارآفرینی استان تهران ، حکم رییس کارگروه خدمات کانون کارآفرینی استان تهران ، توسط بشیر انیسی رییس کانون کارآفرینی استان تهران به داوود ادیب ابلاغ شد .

در این حکم آمده است :

جناب آقای دکتر ادیب؛

عضو محترم کانون کارآفرینی استان تهران

با عنایت به تخصص ، تعهد و تجربیات ارزنده شما در امر کارآفرینی ، به موجب این حکم جنابعالی به عنوان رییس کارگروه خدمات کانون کارآفرینی استان تهران منصوب می گردید .

بی شک توانمندیها و تجربیات جنابعالی باعث پیشرفت اهداف کانون کارآفرینی در راستای خدمت به این رکن اقتصادی و اجتماعی استان خواهد بود . امید است با همت والا وظایف محوله را به بهترین وجه انجام داده و موجبات اعتلای سطح علمی و اجتماعی کانون را فراهم آورید .

گفتنی است؛ ترکیب اعضای هیات امناء کانون شامل ، معاون برنامه­ ریزی استانداری (رئیس هیات) ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان (دبیر هیات) ، یک نفر از مدیران دستگاههای اجرایی در بخش خدمات بر حسب مزیت رقابتی هر استان با معرفی دبیر هیات ، یک نفر از اعضای هیئت مدیره کانون کارفرمایی استان با معرفی رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایی استان ، یک نفر از اعضای هیئت مدیره کانون کارگری استان با معرفی رئیس هیئت مدیره کانون کارگری استان ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، شش نفر از نمایندگان کارآفرین برتر ملی یا استانی با انتخاب کارآفرینان (از تمامی بخش­های اقتصادی) و با معرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به معاونت برنامه ­ریزی استانداری می باشد .

شایان ذکر است که چندی پیش در نامه شماره 107484 مورخ یازدهم مردادماه 1401 وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، به تمامی وزارت خانه ها ، رییس سازمان برنامه بودجه ، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور ، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ، رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، رییس سازمان انرژی اتمی ، رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و رییس سازمان صداسیمای جمهوری اسلامی ایران عنوان شده بود : بر اساس بند (8) مصوبه بیست و نهمین جلسه شورای عالی اشتغال مورخ یازدهم‌مهرماه 1398 کانون های کارآفرینی در استان های کشور با دستور العمل مصوب این وزارت خانه تشکیل گردید . کانون های مذکور متشکل از کارآفرینان برتر منتخب در " جشنواره کارآفرینان برتر وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی " می باشند . این تشکل ها با هدف شناسایی چالش های زیست بوم کارافرینی استان ها و شبکه سازی بین کارآفرینان کل کشور در جهت توسعه اقتصادی و اجتماعی به عنوان اتاق فکر مدیران دولتی هر استان ایفای نقش کرده و با حضور در هیات اندیشه ورز استان علاوه بر پیشنهادات و طرح ها در راستای ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی در استان تصمیم گیران را از پیامدهای احتمالی تصمیمات و سیاست گذاری ها نیز آگاه می سازند .

در این نامه همچنین آمده است : کانون های کارآفرینی با توجه به برخورداری از پیشینه علمی ، تجربی ، فنی و مالی ، سرمایه بسیار ارزشمندی برای مسولین دولتی بوده و می توانند به بهبود فضای کسب و کار در استان ها و متعاقبا در کشور کمک نمایند .

در ادامه این نامه اشاره شده است با توجه به این که نهادهای موازی دیگری با اسامی مشابه کانون کارآفرینی در استان های کشور تشکیل شده اند فعالیت آن ها از نظر وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی وجاهت قانونی ندارند ، خواهشمند است دستور فرمایید ضمن اعلام موضوع به کلیه واحدهای زیرمجموعه آن دستگاه ( اعم از ستادی و استانی ) از ظرفیت کانون های کارآفرینی مصوب این وزارت خانه درکارگروه های مختلف استانی نظیر هیات های اندیشه ورز ، کارگروه اشتغال استان ، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و سایر مواردی که ضرورت حضور بخش خصوصی و کارآفرینان استانی وجود دارد استفاده شود.

 

 

 


چاپ