انتخاب آوا بعنوان واحد برتر تحقیق و توسعه استان تهران در سال 1401

صنایع ارتباطی آوا پس از انتخاب به عنوان واحد برتر ملی کشور در سال 1401 و دریافت تندیس طلایی و رتبه اول صنعت برق و الکترونیک کشور و همچنین کارآفرین برتر استان تهران در سال 1401 به عنوان واحد برتر تحقیق و توسعه استان تهران در سال 1401 انتخاب شد.

 

 

همایش تقدیر از واحدهای برتر تحقیق و توسعه استان تهران  در سال 1401 روز چهارشنبه  21 دی، با حضور محمد مهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت، محمود سیجانی  مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ، مدیران انجمن تحقیق و توسعه  صنایع و معادن ایران و برخی از مدیران اجرایی کشور برگزار و تندیس واحد برتر تحقیق و‌ توسعه سال   استان تهران  به دگتر غلامعلی صدر مدیرعامل صنایع ارتباطی آوا اهدا شد

در لوح اهدایی آمده است:

انتخاب آن بنگاه اقتصادی را به عنوان واحد برتر تحقیق و ‌توسعه سال۱۴۰۱ که مبین همت والای آن مدیریت محترم در تحقق شعار سال ، رسد و ‌بالندگی تولید و ‌تجارت استان می باشد تبریک عرض می نمایم.

امید است در سایه الطاف پروردگار متعال در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و سر بلند باشید.

 

 

 

 

 

 

در این مراسم مدیر کل سازمان صنعت ، معدن تجارت استان  تهران بیان کرد:  ۱۶ شرکت برتر برگزیده در حوزه تحقیق و توسعه در سال ۱۴۰۱  شرکت هایی بوده اند که توانسته اند کالایی جدید تولید کنند و یا نوآوری در فرآیند تولید داشته باشند و بر اساس امتیازات حاصله در فرایندهای ارزیابی، در صنایع مختلف برگزیده و تجلیل گردیده اند. این شرکت‌ها در حوزه تولید دانش بنیان توانسته اند با نوآوری و خلاقیت، اقدامات موثری در خط تولید خود انجام دهند و این اقدامات به کاهش وابستگی‌های خارجی منجر شده یا برای کشور ارز آوری داشته است.

مدیرکل سازمان صنعت ومعدن و تجارت استان تهران عنوان نمود : این شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف نظیر غذا و دارو، نساجی، برق و الکترونیک فعالیت دارند. میزان استفاده از نیروی متخصص دانشگاهی، میزان سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه و یا افزایش نفوذ در بازار‌های بین المللی از دیگر معیار‌های انتخاب این شرکت‌ها بوده است.

 

                                                                               

این شرکت فناور و دانش بنیان در سال جاری در روز ملی صنعت و معدن نیز در مراسمی با حضور رییس جمهور به عنوان واحد برترملی  در سال 1401 انتخاب شده و تندیس طلایی و رتبه اول صنعت برق و الکترونیک کشور را کسب نموده بود و همچنین در سال جاری در چهاردهمین جشنواره تقدیر از کارآفرینان برتر سال 1401 ، با حضور صولت مرتضوی، معاون اجرایی وقت رییس‌جمهور، محسن منصوری، استانداروقت تهران، کریمی بیراوند، معاون اشتغال وزارت کار، حامد ویس کرمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، محمد مهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت مورد تقدیر قرارگرفته و به عنوان کارافرین برتر استان تهران انتخاب شده بود . عناوین دیگری از جمله  "رتبه های یک شورای عالی انفورماتیک در حوزه های مختلف، برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی  در چند دوره مختلف، جشنواره فن آوری شیخ بهایی، چند دوره برگزیده جشنواره ملی فاوا وزارت ارتباطات، برگزیده جشنواره علم تا عمل، دریافت تندیس رعایت حقوق  مصرف  کننده در چند سال متوالی، واحد برتر از سوی وزارت کشور، واحد تحقیق و توسعه برتر از سوی وزارت کار، واحد تولیدی برتر از سوی وزارت صمت، واحد فناور برتر از سوی وزارت علوم، دارنده مدال طلای سازمان جهانی مالکیت فکری و همچنین یونیدو، برترین شرکت  دانش بنیان کشور، برترین شرکت پارک های فن آوری آسیا  و مجری موفق طرح کلان ملی  NGN/IMS معاونت علمی  و فناوری ریاست جمهوری" را در کارنامه خود ‌داشته است.

 

                                                           

 

 

گفتنی است، شرکت صنایع ارتباطی آوا، با بیش از 25  سال تجربه و برخورداری از مهارت و دانش کارشناسان متخصص، یکی از صنایع فناور کشور و پیشگام در زمینه فناوری های نوین مخابراتی بوده و از سال 1397، طراحی و تولید مراکز تلفن نسل جدید مبتنی بر شبکه را براساس جدیدترین فناوری مخابراتی  روز دنیا آغاز نموده است.

این شرکت فناور در راستای اهداف خود و متناسب با دانش روز دنیا؛ ضمن استقرار سیستم های مدیریت کیفیت نوین، موفق به اخذ تاییدیه های مختلف از جمله  «آزمایشگاه های مرجع کشور » و «سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور» و ده‌ها تاییدیه و لوح و افتخار ملی و بین المللی گردیده است.


چاپ