شبکه مخابرات عمومی (Public Telecom Network)

محصولات تولیدی شرکت صنایع ارتباطی آوا علاوه بر این که شامل تجهیزات لایه core است، دارای محصولاتی برای  Access Network یا تجهیزات شبکه دسترسی خود می باشد و از صفر تا صد نیازمندیهای شبکه های نسل جدید AVA-NGN  را به عنوان راه کار های مخابراتی نسل جدید فراهم می کند. همچنین با تمامی سیستم ها و تجهیزات ACCESS  شرکت های دیگر که در صنعت مخابرات ایران بکار گرفته شده اند سازگار بوده و تمامی تستهای ارتباطی با این سیستم ها  را هم در لایه بالایی و هم به عنوان لایه دسترسی گذرانده و گواهینامه های سازگاری لازم را اخذ نموده است.تبدیل شبکه PSTN به شبکه  NGN/PSTN

راهکارهای جدید این شرکت برای شبکه مخابرات عمومی، مبتنی بر ساختار NGN  و  برنامه ریزی برای ارائه راه کار های IMS  پر ظرفیت  نیز می باشد که قابلیت پیاده سازی در سیستم های دارای پراکندگی جغرافیایی گسترده استانی و یا کشوری و یا قابلیت های مدیریت یکپارچه شبکه را دارا می باشد. در این تکنولوژی موارد زیر ارائه گردیده است:

صنایع ارتباطی آوا در راستای ارتقا تکنولوژی مخابراتی کشور، پیاده سازی پروژه حرکت به سمت تکنولوژی زیرسامانه چند رسانه ای مبتنی بر IP, IMS  را در دستور کار قرار داده و هم اکنون در چند استان کشور به منظور انتقال تکنولوژی و تجهیز شبکه به تکنولوژی IMS/NGN، پروژه هایی را اجرا نموده است.

 

نمونه ای از ساختار بلوک دیاگرامی  NGN  ظرفیت بالا


 در تجهیزات تولیدی شرکت صنایع ارتباطی آوا و راهکارهایی که با این محصولات ارائه می شود کلیه  تجهیزات نسل قدیمی و تکنولوژی TDM پشتیبانی می شود و قابل استفاده در کنار کاربران نسل جدید می باشد.شبکه دسترسی در NGN


* محصولات تولیدی شرکت صنایع ارتباطی آوا در لایه شبکه دسترسی
محصولات تولیدی شرکت صنایع ارتباطی آوا علاوه بر این که شامل تجهیزات لایه core است، دارای محصولاتی برای  Access Network یا تجهیزات شبکه دسترسی خود می باشد و از صفر تا صد نیازمندی های شبکه های نسل جدید AVA-NGN  را به عنوان راه کار های مخابراتی نسل جدید فراهم می کند.
همچنین با تمامی سیستم ها و تجهیزات ACCESS  شرکت های دیگر که در صنعت مخابرات ایران بکار گرفته شده اند سازگار بوده و تمامی تست های ارتباطی با این سیستم ها  را هم در لایه بالایی و هم به عنوان لایه دسترسی گذرانده و گواهینامه های سازگاری لازم را اخذ نموده است.


 

نمونه اجرا شده از به کارگیری کافو های دسترسی به صورت ترکیبی  indoor  و outdoorدر پروژه اجرا شده، در لایه بالایی شبکه، از سافت سوییچ­های پر ظرفیت مخابراتی مبتنی بر شبکه­ های نسل جدید صنایع ارتباطی آوا استفاده شده و در لایه های دسترسی، محصولات خود شرکت به عنوان تجهیزات دسترسی به صورت کافو های نسل جدید  indoor  و همچنین تجهیزات کافو با کابینت های اختصاصی، طراحی شده توسط صنایع ارتباطی آوا، قابل استفاده در انواع شرایط محیطی بیرونی، به صورت کافو های outdoor مورد استفاده قرار گرفته است.
همچنین در این پروژه با برخی تجهیزات شبکه دسترسی موجود کارفرما که از شرکت های دیگر از جمله keymile  و  Huawei, zte   بوده اند با انواع پروتکل های استاندارد مثل v5.2,  sip-t و H.248 ارتباط برقرار شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

* قابلیت دوگانگی و Dual Home در راه حل های مخابراتی محصولات شرکت صنایع ارتباطی آوا
تجهیزات تولیدی و راه کار های مخابراتی صنایع ارتباطی آوا در شبکه مخابراتی، با قابلیت راه اندازی بصورت کاملاً مطمئن ارائه می شود.
در عمل ما می توانیم سیستم ها را به صورت single  یا  redundant  کامل و همچنین به صورت dual home  در بستر شبکه پیاده سازی نماییم.
نمونه ای از سیستم و طرح پیاده سازی شده به صورت redundant کامل و همچنین dual home  در زیر آورده شده است. که در آن انواع سرویس های ارزش افزوده چند رسانه ای  علاوه بر سرویس های پایه به مشترکین ارائه شده است.


در عمل  محصولات تولیدی این شرکت در سطوح سافت سوییچ ها، توانایی پشتیبانی از ده ها  تا  صد ها هزار مشترک را  در قالب یک شبکه کلاستر شده دارا هستند، برخی از امکانات و پروتکل های استانداردی که سافت سوییچ آوا در اختیار شما قرار می­ دهد، شامل موارد زیر است:


* پشتیبانی کامل  SIP   
این سیستم، آخرین ویرایش استاندارد (SIP (RFC-3261 را به طور کامل رعایت می نماید. این به آن معناست که سیستم امکان تعامل و سازگاری با طیف وسیعی از محصولات متنوع از قبیل تلفن های شبکه، ویدئوفون ها و سوئیچ های مخابراتی را دارا می باشد و مصرف کننده ناچار به انتخاب یک برند یا مدل خاص از تجهیزات جانبی نمی باشد.

* پشتیبانی کامل MEGACO   
این سیستم، آخرین ویرایش استاندارد H.248 که توسط ITU.T منتشر شده است را به طور کامل رعایت می نماید.
این به آن معناست که این سوئیچ امکان تعامل با دستگاه های لایه دسترسی MG از برندهای مختلف را دارا می باشد.

* پشتیبانی از H323 و MGCP
این سیستم، آخرین ویرایش استاندارد های پروتکل های MGCP و H323 را پشتیبانی می کند.
پیاده سازی به صورت سیستم توزیع شده جغرافیایی یا متمرکز و کلاستر
این سیستم ذاتا بر اساس ساختار IMS طراحی شده است. این ساختار به شما اجازه می دهد که سیستم را به صورت توزیع شده جغرافیایی یا متمرکز و یا ترکیبی  پیاده سازی نمایید. برای مثال این امکان وجود دارد که ساختار را به گونه ای طراحی کرد که ارتباطات با شبکه عمومی مخابراتی، مدیریت جریان تماس و ارتباطات با شبکه خصوصی مخابراتی، هر یک در نقاط جغرافیایی پراکنده قرار بگیرند. این برای پیاده سازی ساختارهای کارآمدتر افزونگی روش مناسبی می باشد.


از دیگر مزایای AVA Softswitch این است که در صورت قرارگیری در ساختار IMS در آینده می تواند به عنوان یکی از عناصر MGC – S-CSCF – I-CSCF – P-CSCF انجام وظیفه نماید.

* برخی امکانات ارزش افزوده
از جمله امکانات ارزش افزوده مورد نیاز شبکه پابلیک که در سافت سوئیچ آوا وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- CRBT
2- PABX AS A SERVICE
3- CONTACT CENTER AS A SERVICE  
4- Virtual Fax
5- Voice Mail
6- Video Call
7- Auto Attendant
8- IVR
9- Web Service
10- Prepaid
11- Postpaid

سازمانها و نهاد های استاندارد سازی شبکه های NGNچاپ